Z ostatniej chwili

Co wiedzieć o marihuanie?

1. Co to jest marihuana? Słowo marihuana odnosi się do suszonych kwiatów konopi. Najpopularniejszym sposobem na ich użytkowanie będzie palenie. Składnikiem aktywnym będzie tutaj THC. Odpowiada on za poczucie relaksu, dezorientacje po wypaleniu jointa.

2. Kim będzie palacz marihuany? Nie można prosto powiedzieć jak wygląda palacz marihuany. Jak się bowiem okazuje każdy może po tą substancję sięgać i nie da się takiej osoby jednoznacznie nam określić. Po wyglądzie nie określi się kto pali a kto nie

3. Czy jest to produkt uzależniający? W przypadku marihuany nie ma uzależnienia fizycznego takiego jakie występuje w przypadku alkoholu czy papierosów. Ale może się pojawić przyzwyczajenie, takie jak każdy z nas będzie znał w przypadku kawy czy słodyczy.

4. Czy palenie marihuany prowadzi do twardych narkotyków lub łamania prawa? Łamaniem prawa będzie tutaj posiadanie oraz palenie marihuany, która przez nasze prawo jest zakazana. Jednak sama w sobie tłumi agresje i nie prowadzi do twardych narkotyków. Do nich zachęcają najczęściej te osoby, od których kupuje się marihuanę, ponieważ na twardych narkotykach mają największy zarobek.

5. Czy od marihuany można umrzeć? Jest to naturalna i bezpieczna substancja, która jest znana i używana od tysięcy lat. Dlatego do tej pory nie ma przypadków śmierci po używaniu marihuany.

6. Jak szkodliwa jest marihuana? Marihuana oraz składniki aktywne, które się w niej znajdują nie będą uszkadzały organizmu. Nadal jest to jednak dym i ma substancje smoliste, które jak wiadomo nie będą miały bezpiecznego wpływu na nasz organizm, dlatego raczej tutaj występuje największy problem. Jeśli doda się ją do jedzenia będzie w pełnie bezpieczna.

Medyczne zastosowanie marihuany 7. Czy można ją praktycznie wykorzystać? Praktycznie wykorzystanie marihuany to przede wszystkim jej wykorzystanie w ramach gruntu medycznego. Obecnie przy użyciu marihuany będzie można leczyć padaczkę, Aids oraz raka.

8. Dlaczego jest nielegalna? Jest to doskonałe źródło papieru oraz włókien. Dlatego gdy się pojawiło firma DuPont, która była na tym rynku potentatem nie chciała stracić swojej pozycji, dlatego zdecydowała się rozpuścić informacje o tym, że marihuana jest szkodliwa dla organizmu. W ten sposób doszło do tego, że została zakazana na terenie USA a potem również w krajach europejskich.

9. I co dalej? Prawo w tym względzie jest po prostu bezsensowne, ponieważ nie pozwala na używanie naturalnego składnika, ale nie zabrania korzystania z twardych narkotyków, do których zaliczyć należy oczywiście alkohol oraz papierosy.

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu są doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin, mający szeroki wachlarz wiedzy na temat marihuany, jej wad i zalet oraz działania tego zioła. Zapraszamy do przyjemnej i edukującej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Olej konopny pomaga w walce z nowotworem!
Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci
Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

Świeże newsy branżowe

W obliczu epidemii koronawirusa amerykańscy artyści Kevin Smith i Jason Mewes...
Prawo dotyczące marihuany i prawnicy według stanu
Top 5 CBD Receptury Dla Poprawy Twojego Snu & Ulgi Stresu
© Copyright slub.waw. All Rights Reserved.