Z ostatniej chwili

Jak zrobić mleko konopne - prawdziwy dwuminutowy przepis jest tutaj

Daj spokój, mam dość debaty między radykałami, którzy wierzą, że ich "nawyki żywieniowe" są najlepsze dla środowiska.

Jedna grupa uważa, że "weganizm" jest drogą do zdrowego życia; grupa "mięsożerców" uważa, że ludzie rodzą się po to, by spożywać mięso i nabiał.

Nazywam ich równie naiwnymi, ponieważ całkowicie pomijają zmienne środowiskowe.

Ludzie w pobliżu bieguna północnego i południowego nie mają dostępu do naturalnej roślinności - dzięki uprzejmości ekstremalnego zimna.

Natura nie pozostawia im innego wyboru niż spożywanie mięsa i produktów mlecznych.

W przeciwieństwie do nich, ci, którzy są blisko równika są obdarzeni bogatą roślinnością, ale mniejszą ilością zwierząt do konsumpcji mięsa i nabiału.

Nie trzeba dodawać, że powinni oni jeść warzywa i pełne ziarna bardziej niż produkty zwierzęce.

Więc, która filozofia jest właściwa? Weganizm czy karnityzm?

Nazwałbym ich obu błędami i obu prawami jednocześnie - bo tego uczy nas ewolucja - najlepiej przystosować się do środowiska, najlepiej do etniczności.

Ale po co ja to wszystko mówię?

Ponieważ zamierzamy omówić zupełnie nowy, szumnie zapowiadany przepis na konopie.

Przepis na cannamilk - ten, który "radykalni weganie" mogą ponownie podchwycić, by promować swoją agendę.

Piszę przepis na mleko konopne dla ludzi, którzy naprawdę wiedzą, jak środowisko zmusza ludzi do przystosowania się.

Nie jestem tu po to, by wciskać moje radykalne "wegańskie idee", jak to robią inne strony internetowe poświęcone marihuanie/konopi - jestem tu wyłącznie jako "naturalny zjadacz", który szanuje wezwanie natury.

I tak, radykalni wyznawcy mogą zdecydować się nie czytać tego.

SPIS TREŚCI

 • Czym jest mleko konopne?
 • Jak zrobić mleko konopne?
 • Czy konieczne jest odcedzanie mleka konopnego?
 • Aromatyzowane mleko konopne - dodanie kreatywności
 • Jak długo działa mleko konopne?
 • Czy mleko konopne może mieć działanie zmieniające umysł?

Co to jest mleko konopne?

Mleko konopne zasługuje na odrobinę uwagi, ponieważ można je nazwać jednym z najzdrowszych produktów pochodzenia roślinnego.

W czasach, gdy ludzie zaczynają nie tolerować laktozy i dobrowolnie rezygnują z "mięsożerności" - mleko konopne może być dla nich genialną alternatywą.

Ale co takiego jest w konopiach, że najbardziej przykuwa moje zmysły?

To "łatwość", z jaką można je przekształcić w mleko konopne.

W rzeczywistości jest to dwuminutowy, trzyetapowy proces, który daje pożądane mleko konopne z konopi.

Z taką "łatwością produkcji", zawsze możesz wybrać konopie jako swój "poranny odświeżacz" i "nocny odświeżacz", oprócz "wzmacniacza pracy" w biurze.


Jak zrobić mleko konopne?

Zaufaj mi - jeśli Nestle może mieć czelność twierdzić, że Maggi można zrobić w zaledwie dwie minuty, mój przepis na mleko konopne z pewnością pomoże ci obronić to twierdzenie wśród twoich krewnych i przyjaciół.

Istnieją różne sposoby robienia mleka konopnego - ale wybieram dwie najprostsze metody, abyś mógł od razu przystąpić do serwowania i prowadzenia "szybkich sesji mlecznych".

  1. Mleko konopne zrobione z serc nasion konopi

Składniki

   • 100g (1/2 filiżanki) serca nasion konopi (łuskane nasiona konopi)
   • 500ml (2 filiżanki) wody źródlanej

Aparatura

   • Blender
   • Lodówka

Instrukcje

   1. Weź serca konopne (łuskane nasiona konopi) i dodaj je do dzbanka blendera.

    *Serca z nasion konopi mają wysoką wartość odżywczą. Wybierz je, jeśli szukasz delikatnego orzechowego smaku i oczywiście niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega 6.
   2. Wlej wodę źródlaną do dzbanka.

    *Chociaż możesz dodać do niego zwykłą wodę, woda źródlana podnosi zawartość materii w blenderze. Woda źródlana z łatwością zdobywa zwycięski bochenek, jeśli chodzi o dostarczanie istotnych składników odżywczych. Mieszanka czystych roślinnych składników odżywczych z wodą źródlaną jest bardzo dobra, aby uzyskać najczystszą formę mleka.
   3. Miksuj mieszankę przez co najmniej minutę.

    *To może wydawać się łatwiejszy krok, ale wymaga umiejętności, aby wymieszać mieszaninę w taki sposób, że można uzyskać doskonałą teksturę. Przez doskonały - mam na myśli - tak blisko tekstury jak mleko mleczne. Tak więc, mieszaj mieszaninę przez minutę, aby sprawdzić, czy jest połączona prawidłowo. Jeśli nadal wygląda na skoncentrowaną i ciemną- kontynuuj miksowanie, aż osiągniesz mleczny punkt. Ale tak- możesz zdecydować się na skoncentrowaną mieszankę, jeśli taka jest Twoja "filiżanka mleka "*.
   4. Przelej mleko konopne do butelki i włóż ją do lodówki.

    *Upewnij się, że robisz to ostrożnie i nie rozlejesz. Nie chcesz być charytatywny z mlekiem konopnym, zwłaszcza z twoją podłogą i półkami kuchennymi. I tak- nie jest to produkt mleczny, ale mimo to, trzeba go przechowywać w lodówce. Mleko konopne jest bardzo reaktywne z tlenem, a pozostawienie go na zewnątrz zepsuje je szybko z kwaśnym zapachem i smakiem. Utrzymuj temperaturę do 40 stopni F.*.
   5. Wyjąć i podawać schłodzone.

    *Mleko konopne najlepiej smakuje schłodzone. Jednak zawsze można stosować konwencjonalne sposoby podawania mleka konopnego, takie jak gotowanie go i przygotowywanie z niego herbaty lub kawy, albo spożywanie go bezpośrednio.
   6. Uwaga: Schłodzone mleko będzie miało na dnie osad z konopi.

    *Chociaż jest to bardzo osobisty wybór, jeśli chcesz spożywać osad z konopi; jednak polecam, aby przejść do niego, jak to jest bardzo zdrowe. Zawsze masz wybór, aby odcedzić mleko, jeśli osad jest wielkim nie dla ciebie.  1. Mleko konopne zrobione z całych nasion konopi

Składniki

   • 100g (1/2 filiżanki) całe nasiona konopi (obłuszczone nasiona konopi)
   • 500ml (2 filiżanki) wody źródlanej

Aparatura

   • Blender
   • Lodówka
   • Cedzak

Instrukcje

  1. Weź obłuszczone nasiona konopi (całe nasiona konopi) i dodaj je do dzbanka blendera.

   *W przeciwieństwie do serc z nasion konopi - łuskane nasiona konopi lub całe nasiona konopi mają chrupiącą zewnętrzną skorupkę, do której my - jako społeczeństwo - nie jesteśmy przyzwyczajeni. Ale w przypadku, gdy zdecydujesz się na dużą ilość błonnika w swoim mleku konopnym - to właśnie nasiona powinny znaleźć się w słoiku blendera.
  2. Powtórz krok 2 z pierwszego procesu.
  3. Mieszaj mieszankę przez co najmniej minutę.

   *Chrupiąca warstwa konopi jest trudna do zmiksowania w porównaniu do nasion znajdujących się w środku. To z kolei skutkuje niespójną mieszanką, której możemy nie przyjąć sportowo, jeśli jesteśmy miłośnikami mleka.*
  4. Wyskoczyć z mieszanki mleka konopnego w pojemniku i umieścić go w lodówce.
  5. Przecedzić tuż przed podaniem.

   *Osadzanie się łuszczonego mleka konopnego powoduje, że spore cząstki łuszczonych konopi osadzają się w pojemniku. Należy użyć płótna serowego lub muślinowego lub innego filtra, który może rozdzielić czyste łuszczone mleko konopne od zewnętrznej warstwy.
  6. I jesteś gotowy do użycia mleka, które zawiera błonnik, tłuszcze i białka. Podawać schłodzone, aby mieć naturalnie łagodny-trawiasty smak mleka.

   * Nie zapomnij o szybkim, lekkim wstrząśnięciu roztworu. Robi się to dla smaku i konsystencji.

Czy konieczne jest przecedzanie mleka konopnego?

Odcedzanie nie jest procesem koniecznym.

Wygładza ono ogólną teksturę mleka, ale chodzi tu bardziej o to, co lubią Twoje kubki smakowe!

Ogólnie rzecz biorąc, mleko konopne ma wysoką zawartość śmietany i jest rozdrobnione w blenderze prawie w 100%.

Jeśli jednak chcesz podać swoim gościom i rodzinie mleko bez miazgi - lepiej, abyś użył przed nim woreczków do mleka orzechowego lub płótna serowarskiego.


Aromatyzowane mleko konopne - dodawanie kreatywności

Tak, wielu z nas żyje dla smaków - przynajmniej to jest to, co mój język chce - i to odnosi się do mleka konopnego zbyt.

Łagodny orzechowy smak mleka konopnego może przetestować cierpliwość swoich kubków smakowych, a kilka strzałów na tydzień lub dwa dostanie rzeczy w linii.

Ale jeśli to nie zadziała - nie musisz przyjmować go jako gorzkiej pigułki; zawsze możesz dodać w nim swój twórczy talent.

Ja osobiście lubię naturalny, ziemisty smak, ale możesz wypróbować te smaki, aby mleko konopne było przyjemne.

Mleko konopne waniliowe

 • Przed zmieszaniem nasion konopi i wody, możesz dodać ziarenka wanilii do dzbanka i wymieszać zawartość.
 • Możesz też dodać 2 łyżki ekstraktu waniliowego wraz z 1 łyżką syropu klonowego i cukru kokosowego lub miodu i mieszać przed podaniem.

Czekoladowe Mleko Konopne

 • Przed blendowania nasion konopi i wody - można dodać 1/4 filiżanki kakao w proszku lub niesłodzone kakao w proszku w dzbanku, a następnie wymieszać zawartość.
 • Można również dodać ziarna kakao - ciemne lub białe - z syropem klonowym i miodem dla pysznego, ręcznie robionego mleka czekoladowego.

Matcha Hemp Milk

 • Jeśli jesteś fanem zielonej herbaty, możesz z pewnością wlać jedną czubatą łyżkę proszku matcha. Dodaj więcej smaku 1 łyżkę syropu klonowego/cukru kokosowego/miodu.
 • Możesz bezpośrednio wymieszać nasiona matcha z daktylami, konopiami i wodą, aby mieć dobrą sesję kolacyjną.

Jak długo działa mleko konopne?

Podobnie jak mleko - mleko konopne zachowuje trwałość przez 5 do 7 dni, jeśli jest przechowywane w lodówce.

Ale smakuje najlepiej, gdy jest podawane świeże w ciągu pierwszych dwóch lub trzech dni.

Możesz przechowywać mleko konopne w silikonowej tacce na kostki lodu, ponieważ są one łatwiejsze do wyjęcia po zamrożeniu - i jak wspomniano - nie chcesz zostawić kropli pikantnej-apetycznej konopi na żadnej materialnej rzeczy.

Czy mleko konopne może wywołać efekt zmieniający umysł?

Pomimo przynależności do rodziny marihuany, mleko konopne nie wywołuje efektu otępienia umysłu, jak każdy inny produkt z konopi rekreacyjnych.

Mimo że rośliny konopi mają ponad 500 składników - obecność elementów psychoaktywnych, takich jak tetrahydrokannabinol (THC) (1, 2 ) jest bliska zeru.

To sprawia, że roślina ta jest bardzo bezpieczna dla dzieci i kobiet w ciąży, a także dla wszystkich.

Tak więc, konopie szybko przechodzą do historii jako roślina o doskonałych właściwościach odżywczych i zerowych lub prawie zerowych skutkach ubocznych.

Ma tak genialny skład niezbędnych tłuszczów, białek i włókien, że nawet gdyby miała dawać jakieś skutki uboczne, to chętnie bym je przyjął.

Uwaga: Kiedy mówimy o przepisach opartych na konopiach - mamy na myśli konopie kulinarne, a nie roślinę konopną o wysokiej zawartości THC.

Więc, co trzyma cię na kanapie? Wstań i zrób swoje mleko, TERAZ!Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 1 Average: 5]

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu są doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin, mający szeroki wachlarz wiedzy na temat marihuany, jej wad i zalet oraz działania tego zioła. Zapraszamy do przyjemnej i edukującej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Olej konopny pomaga w walce z nowotworem!
Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci
Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

Świeże newsy branżowe

W obliczu epidemii koronawirusa amerykańscy artyści Kevin Smith i Jason Mewes...
Prawo dotyczące marihuany i prawnicy według stanu
Top 5 CBD Receptury Dla Poprawy Twojego Snu & Ulgi Stresu
© Copyright slub.waw. All Rights Reserved.