Z ostatniej chwili

Jak konopie działają na pamięć

Przez ostatnie lata uważano, że palenie konopi będzie bezpośrednio skutkowało gorszą pamięcią krótkotrwałą.

Obecnie jednak prowadzone są badania, które zdają kłam takim stwierdzeniom i jak się okazuje nie będzie w nich wiele prawdy. Przede wszystkim dużo zależeć będzie od tego po jaki rodzaj konopi będzie sięgała osoba paląca. Ten zły wpływ przypisuje się konopi z odmiany skun. W prowadzonych badaniach przy zadaniach dotyczących pamięci krótkotrwałej okazało się, że właśnie te osoby, które paliły odmianę skun miały największy problem z wykonywaniem tych zadań. Te problemy nie pojawiały się u osób palących inne odmiany. Można się zastanowić z czego to wynika. Tutaj najważniejszy będzie skład poszczególnych rodzajów konopi. Musimy bowiem zauważyć, że w przypadku konopi składnikiem aktywnym jest THC i to jego ilość w konkretnym rodzaju może odpowiadać za efekty jakie będą się pojawiały po jego wypaleniu. W przypadku, gdy sięgamy po odmianę skun musimy się liczyć z tym, że ilość THC jest tam duża. Jednocześnie mamy tam niewielkie ilości kanabidiolów. I właśnie takie proporcje doprowadzają do tego, że konopie działają niekorzystnie na pamięć krótkotrwałą gdy chodzi o palenie odmiany skun.

Dla potwierdzenia takiej tezy przeprowadzone zostały bardzo liczne badania, w których dążono przede wszystkim do sprawdzenia jak kształtuje się zachowanie, gdy zmieniają się proporcje kanabidiolów w stosunku do THC. Okazuje się, że właśnie ta sprawa jest najważnTHC, a kanabidioleiejsza. THC jako składnik aktywny będzie odpowiadało za działanie konopi na pamięć krótkotrwałą. Działanie tego składnika jest jednak zmniejszone, gdy w konopiach znajduje się duża ilość kanabidiolów. Dlatego, jeśli połączy się razem te kwestie można oczekiwać, że konopie nie będą miały tak niekorzystnego działania na organizm, gdy będzie się w nich znajdować odpowiedni poziom kanabidiolów. Prowadzone badania ciągle szły jeszcze dalej, gdy chodzi o określenie działania jakie może się znajdować po stronie kanabidiolów. Niektóre grupy badaczy wyraźnie wykazały w swoich badaniach, że ich działanie będzie neutralizować działanie THC. Natomiast jeszcze inne pokazały, że kanabidiole mogą nawet odpowiadać za budowanie pamięci. W związku z tym coraz częściej mówi się o tym, że takie składniki powinny być stosowane w leczeniu tych schorzeń, które wiążą się z deficytami pamięci. Można ogólnie powiedzieć, że to THC ma wpływ na to jakie skutki będzie niosło za sobą palenie konopi. Jeśli chce się te skutki skutecznie zmniejszać trzeba podejmować takie działania, w których będzie się wybierało te odmiany, w których ilość kanabidiolów będzie większa. W ten sposób działanie THC będzie zminimalizowane i tak naprawdę ten składnik aktywny nie będzie miał już tak istotnego znaczenia dla naszego organizmu.

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu są doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin, mający szeroki wachlarz wiedzy na temat marihuany, jej wad i zalet oraz działania tego zioła. Zapraszamy do przyjemnej i edukującej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Olej konopny pomaga w walce z nowotworem!
Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci
Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

Świeże newsy branżowe

W obliczu epidemii koronawirusa amerykańscy artyści Kevin Smith i Jason Mewes...
Prawo dotyczące marihuany i prawnicy według stanu
Top 5 CBD Receptury Dla Poprawy Twojego Snu & Ulgi Stresu
© Copyright slub.waw. All Rights Reserved.