Z ostatniej chwili

Olej ratujący życie

Marihuana w celach leczniczych była wykorzystywana już tysiące lat temu. Co ważne, za najważniejszy dla naszego zdrowia wcale nie uchodzi ten jej składnik, który można nazwać mianem narkotyku, ponieważ działa na nasz organizm w sposób psychoaktywny.

O legalizację marihuany walczą w naszym kraju i na całym świecie przede wszystkim osoby same chorujące lub związane z pacjentami cierpiącymi na choroby nowotworowe, epilepsję, stwardnienie rozwiane, choroby Parkinsona i Alzheimera, a także uskarżające się na przewlekłe bóle, albowiem istnieje coraz więcej dowodów na to, że marihuana ma lecznicze działanie i może pomóc w bardzo trudnych przypadkach. Dostęp do medycznej marihuany jest dla nich nieraz sprawą życia i śmierci, a było to utrudniane w sposób wręcz niepoważny. Wszyscy na pewno słyszeliśmy o rodzicach Wojtka z Wrocławia, chłopca chorego na raka, którzy sprowadzali mu leki oparte na marihuanie z pogwałceniem prawa. Z kolei doktor Barchański z Centrum Zdrowia Dziecka podawał małym pacjentom leki hamujące napady padaczkowe, które powodowały ich niepełnosprawność. Został zwolniony.

Marihuana lecznicza

Kampania przeciwko marihuanie jest prowadzona nawet pomimo faktu, że lekarzy ponad wszelka wątpliwość udowodnili jej działanie w zakresie walki z epilepsją czy nowotworami. Lista zastosowań marihuany cały czas się wydłuża, ponieważ lepiej rozumiemy działanie jej składników i dobroczynny wpływ ich obecności na rożne układy naszego ciała. Najskuteczniejszy okazuje się być kannabidiol, czyli CBD, najważniejszy składnik olejów konopnych, które w ostatnim czasie wreszcie pojawiły się na pólkach sklepowych w naszym kraju w sposób zupełnie legalny. Jego wykorzystywanie nie grozi już nam wyrokiem więzienia.

Kannabidiol to substancja kluczowa w leczeniu marihuaną. Jest obecnie w pełni legalna i posiada bardzo szerokie spektrum działania, ponieważ jej aktywność biologiczna naśladuje działanie endokannabinoidów, czyli naturalnych substancji produkowanych w naszym ciele, których zadaniem jest regulowanie pracy wszystkich układów równocześnie. Wśród kannabinoidów najbardziej znany jest 9-tetrahydrokannabinol, czyli popularne THC, środek o działaniu psychotropowym. Stabilizacja chemii organizmu powodowana przez THC wywołuje u nas uczucie błogości i radości.

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu są doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin, mający szeroki wachlarz wiedzy na temat marihuany, jej wad i zalet oraz działania tego zioła. Zapraszamy do przyjemnej i edukującej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Olej konopny pomaga w walce z nowotworem!
Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci
Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

Świeże newsy branżowe

W obliczu epidemii koronawirusa amerykańscy artyści Kevin Smith i Jason Mewes...
Prawo dotyczące marihuany i prawnicy według stanu
Top 5 CBD Receptury Dla Poprawy Twojego Snu & Ulgi Stresu
© Copyright slub.waw. All Rights Reserved.