Z ostatniej chwili

Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci

W przypadku pierwszej dawki 1 gram oleju konopnego należy wymieszać z 20 gramami organicznego oleju kokosowego tłoczonego na zimno.

Najlepszym rozwiązaniem jest podgrzanie oleju kokosowego na małym ogniu – zbyt duża temperatura może spowodować, że olej się stopi. Po osiągnięciu przez olej stanu płynnego należy wciągnąć go do specjalnych strzykawek doustnych o pojemności 10 mm. Do użytku powinniśmy przygotować sobie dwie takie strzykawki, co razem da nam 20 gramów oleju. Następnie nad garnkiem z gotującą się wodą należy ustawić niewielki słoik, do którego wyciskamy olej ze strzykawek. Sam olej konopny zazwyczaj jest dostępny w strzykawkach doustnych o pojemności od 3,5 ml do 10 ml. Do płynnego oleju kokosowego wyciskamy z takiej strzykawki 1 ml, a następnie mieszamy aż do pełnego nasycenia. Moment ten poznamy po tym, że mieszanka olejów przybierze wówczas kolor jasnozielony. Kanabinoidy zawarte w oleju konopnym łączą się wówczas z tłuszczami z oleju kokosowego. Taką mieszanką należy następnie wypełnić nową strzykawkę doustną o pojemności 10 ml. Proporcje w takim roztworze wynoszą 1/20 g albo 0.05 lub 50 mg oleju konopnego na każdy gram oleju kokosowego.

Odpowiednia dawka oleju konopnegoPrzy takim rozcieńczeniu jakiekolwiek przedawkowanie oleju konopnego jest niemożliwe. W jednej kapsułce "00" znajduje się mniej więcej 1 g substancji. Taka dawka może być stosowana dwa razy dziennie, rano i wieczorem, co łącznie daje około 0,1 grama oleju konopnego. Taka dawka może być stosowana przez pewien czas aż do momentu zauważalnego wzrostu tolerancji organizmu; wówczas dawka może być zwiększona. W większości przypadków zaleca się zwiększanie dawki co tydzień. W drugim tygodniu przyjmowania leku, jeżeli pacjent czuje się na to gotowy, można zmniejszyć rozcieńczenie do 1/10 g. Łączymy w takim wypadku 1 gram oleju konopnego z 10 gramami oleju kokosowego, co daje nam 0,1 g oleju konopnego w jednorazowej dawce. W taki sposób zwiększamy ilość dobroczynnych kanabinoidów wprowadzanych do organizmu pacjenta, choć nadal utrzymujemy je w bezpiecznych normach. W przypadku stosowania takiej dawki dwa razy dziennie, ilość oleju konopnego wynosić będzie 0,2 g. Takie zwiększanie dawki należy kontynuować przez kolejne tygodnie, aż do osiągnięcia 1 grama olejku konopnego dziennie. Nie trzeba jednak ograniczać się wyłącznie do takiej ilości, bowiem zazwyczaj jest ona w pełni tolerowana przez ludzki organizm. Olej kokosowy należy do najlepszych rozpuszczalników z jakich można tutaj korzystać, ale dostępne są również jego alternatywy. Równie dobrze sprawdza się tu między innymi olej sojowy, rzepakowy oraz inne oleje roślinne.

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu są doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin, mający szeroki wachlarz wiedzy na temat marihuany, jej wad i zalet oraz działania tego zioła. Zapraszamy do przyjemnej i edukującej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Olej konopny pomaga w walce z nowotworem!
Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci
Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

Świeże newsy branżowe

W obliczu epidemii koronawirusa amerykańscy artyści Kevin Smith i Jason Mewes...
Prawo dotyczące marihuany i prawnicy według stanu
Top 5 CBD Receptury Dla Poprawy Twojego Snu & Ulgi Stresu
© Copyright slub.waw. All Rights Reserved.