Z ostatniej chwili

Jak zrobić Cannabutter w domu? Przepis na masło kakaowe krok po kroku

Rynek konopi indyjskich odnotował znaczny boom w ostatniej dekadzie - dzięki swoim korzyściom leczniczym. Codziennie poznajemy nowe przepisy na potrawy z konopi, ponieważ produkty z konopi zyskują światową akceptację i trafiają na talerze coraz większej liczby osób. Najnowszym przepisem na rynku jest masło z konopi, znane również jako cannabutter.

Konopie indyjskie i masło są jak wisienka na torcie! Kiedy dwa z najsmaczniejszych produktów spożywczych - masło i konopie są przetwarzane razem, aby stworzyć kolejny fantastyczny produkt, produkt ten nazywa się - Cannabutter.W prostych słowach, Cannabutter to zwykłe masło z dodatkiem konopi, które jest często używane do robienia przetworów z konopi.

Cannabutter można kupić w sklepie CBD lub zrobić samemu. Jeśli martwisz się o to, jak zrobić cannabutter w domu? Nie obawiaj się! Dla Ciebie, mamy skompilowany przewodnik krok po kroku przepis cannabutter dla początkujących. To pomoże Ci zrozumieć kompletny proces wytwarzania cannabutter w domu- od dekarboksylacji do przechowywania.

Później w blogu, mamy również wyjaśnione 5 łatwe przepisy cannabutter, aby odmiany swoich ulubionych słodkich i pikantnych edibles. Zacznijmy od tego, jak zrobić cannabutter w domu.

SPIS TREŚCI

 • Jak zrobić Masło Kannabinoidowe w domu?
 • Składniki i materiały potrzebne do zrobienia Cannabutter:
 • Wskazówki:
 • Jak zrobić Cannabutter Crockpot?
 • Dawkowanie Cannabutter:
 • Korzyści i skutki uboczne Cannabutter
 • Łatwe Przepisy na Masło Kannabinoidowe: 5 wspaniałych sposobów na wykorzystanie masła z konopi indyjskich

Jak zrobić Cannabutter w domu?

Zrobienie cannabutter w domu jest łatwe i niedrogie; wymaga jednak trochę uwagi, poświęcenia i zastosowania się do kilku wskazówek. Aby zrobić cannabutter w domu, będziesz potrzebował następujących składników i materiałów.

Składniki i zaopatrzenie potrzebne do zrobienia Cannabutter:

 1. 30 gramów dekarboksylowanej marihuany
 2. 500 ml wody
 3. 450-500 gramów organicznego masła
 4. Cedzak lub ściereczka do sera
 5. Duża miska
 6. Młynek ręczny
 7. 1 rondel z pokrywką
 8. 1 drewniana łyżka
 9. Termometr do piekarnika

Wskazówki:

Postępuj zgodnie z poniższą procedurą, aby zrobić pyszne cannabutter w domu, bezproblemowo.

Krok 1: Dekarboksylacja

Pierwszym krokiem w przepisie cannabutter jest dekarboksylacja liści konopi. Jak wiemy, surowe konopie zawierają nietoksyczne kwaśne kannabinoidy o nazwie THCA i kwas kannabidiolowy (CBDA), które są nieaktywną formą THC i CBD.

Kiedy podgrzewamy te związki, CBDA przekształca się w CBD, a THCA w THC. To właśnie te cząsteczki wywołują efekt euforyczny po spożyciu. Krótko mówiąc, ogrzewanie przekształca kwasy w aktywne molekuły.

Najpopularniejszymi metodami dekarboksylacji marihuany są:

 • Używanie piekarnika,
 • Używanie mikrofalówki, oraz
 • Sous vide metoda

Możesz spróbować każdej z tych metod, które uznasz za odpowiednie.

Jak zdekarboksylować marihuanę?

Wykonaj poniższe kroki, aby zdekarboksylować marihuanę.

 1. Rozbij kwiat lub pąki konopi na mniejsze kawałki.
 2. Umieść te kawałki konopi na nadającej się do piekarnika, nieprzywierającej blasze.
 3. Przykryj blachę pergaminem, aby uniknąć przywierania.
 4. Podgrzewaj konopie przez 30-40 minut, w temperaturze 240F.
 5. Mieszaj konopie co 10-15 minut.
 6. Konopie będą miały ciemniejszy kolor, jeśli zostały prawidłowo zdekarboksylowane.
 7. Zmiel grubo dekarboksylowaną marihuanę za pomocą ręcznego młynka, gdy tylko ostygnie.

Krok 2: Roztopić masło.

Następnym krokiem w przepisie cannabutter jest stopić masło. Ogólnie rzecz biorąc, niesolone masło jest bardziej preferowane niż solone masło z powodu mniej zanieczyszczeń. Dodaj masło i wodę do rondla, wolnowaru lub garnka. Gotuj delikatnie na wolnym ogniu, aż masło się rozpuści. Dodaj dodatkową wodę, jeśli zauważysz, że masło się przypala.

Krok 3: Dodaj marihuanę i gotuj na wolnym ogniu.

Gdy masło odpowiednio się rozpuści, dodaj dekarboksylowane konopie do mieszanki. Dobrze wymieszaj mieszankę. Ilość marihuany, którą dodasz do mieszaniny będzie określać siłę produktu końcowego - Cannabutter.

Krok 4: Ugotuj mieszankę na wolnym ogniu.

Następnym krokiem w przepisie cannabutter jest gotować mieszaninę. Utrzymanie mieszanki na wolnym ogniu przez 2-3 godziny w temperaturze 160F-200F

. Utrzymuj temperaturę poniżej 200F. Przechowywać mieszanie mieszaniny od czasu do czasu, aby upewnić się, że produkt nie dostać spalony lub przypalony.

Krok 5: Odcedź Cannabutter.

Zdobądź słoik, lejek i jakieś sitko. Gdy cannabutter ostygnie, dopracuj go poprzez wyrównanie górnej części lejka z płótnem serowym. Wlej mieszaninę masła z konopi do pojemnika/słoika. Pozwoli to zaoszczędzić skrawki roślin od dostania się do słoika, ostatecznie pomagając cannabutter trwać dłużej.

Krok 6: Przechowywać słoik w lodówce.

Po cannabutter dostaje odcedzić do słoika, zachować słoik w lodówce, aby pozwolić mu przekształcić się w stałej formie masła.

Krok 7: Wyciągnij nadmiar wody.

Jak masło z konopi indyjskich schładza się, będzie rosnąć do góry i tworzą stałą warstwę. Usuń nadmiar wody przez cięcie masła stałego nożem i spuścić wodę.

Powstałe w ten sposób masło marihuanowe wydaje się bardzo podobne do zwykłego masła zarówno pod względem konsystencji, jak i smaku. Jednak w niektórych przypadkach, cannabutter dostanie jakiś unikalny aromat i smak konopi indyjskich z powodu silnych terpenów roślinnych.

Innym sposobem, aby zrobić cannabutter jest za pomocą crockpot.

Jak zrobić Crockpot Cannabutter?

Pamiętaj, składniki pozostaną takie same dla crockpot cannabutter; tylko procedura zmieni się nieznacznie.

Krok 1: Dekarboksyluj liście marihuany.
Krok 2: Rozgrzej garnek do gotowania. Zacznij od niskiej temperatury.
Krok3: Dodaj masło i wodę do garnka i dobrze wymieszaj.
Krok4: Następnie dodaj świeżo odwęglone kwiaty konopi do garnka.
Krok5: Wymieszaj mieszankę i dobrze ją namocz.
Krok6: Utrzymuj temperaturę crockpot między 120-180 stopni przez cały proces.
Krok7: Mieszaj mieszaninę co 20 minut, aby upewnić się, że nie zostanie przypalona.
Krok8: Postępuj zgodnie z tym procesem przez następne 3-4 godziny.
Krok9: Odcedź masło i przelej je do pojemnika.
Krok 10: Włóż pojemnik do lodówki, aby masło zestaliło się, podczas gdy woda zostanie oddzielona.
Krok11:

Gdy masło zestali się, wyciągnij wodę.

Twój pyszny crock pot cannabutter jest gotowy do spożycia!

Jesteśmy pewni, że do tej pory, różne pytania i myśli musiały powstać w twoim umyśle, takie jak, jak długo to trwa, aby zrobić cannabutter? Czy gotowanie cannabutter będzie pachnieć? Jak sprawić, aby cannabutter był mocniejszy? i tak dalej. Pozwól nam odpowiedzieć na wszystkie te pytania, które dostajemy cały czas.Jak długo gotować Cannabutter w Crockpot?

Cały proces może trwać około 5 godzin. Będziesz potrzebował 45 minut do godziny na dekarboksylację marihuany, a następnie prawie 4 godziny na zrobienie Cannabutter. Poza tym, trzeba będzie również zachować rafinowany cannabutter w lodówce przez kilka godzin, aż woda i masło się oddzielić. Dlatego upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu przed rozpoczęciem procesu.

Czy robienie Cannabutter pachnie?

Niestety, tak! To pachnie. Ale jeśli odpowiednio odkarbowałeś marihuanę, intensywność zapachu znacznie się zmniejszy. Poza tym, istnieje wiele sposobów na zwalczenie tego nieprzyjemnego zapachu, takich jak zapalenie świec, włączenie wentylatorów, umycie podłogi cytrynowym środkiem czyszczącym i użycie sprayów do pomieszczeń. To z pewnością pomoże zmniejszyć zapach cannabutter.

Jak sprawić, by Cannabutter było mocniejsze?

Siła działania cannabutter jest bezpośrednio związana z ilością marihuany, której używasz. Ogólny stosunek marihuany do masła to ćwierć funta masła na ćwierć uncji marihuany. Jeśli jednak chcesz, aby było ono mocniejsze, możesz zwiększyć ilość marihuany. Chociaż zaleca się, że jeśli jesteś początkujący - zacznij od mniejszej ilości marihuany. Później stopniowo zwiększaj ilość, gdy staniesz się pro stonerem!

Cannabutter Dosage Direction:

Jesteś prawie tam- tylko krok od użycia tego pysznego i zdrowego cannabutter w swoich ulubionych potrawach i przepisach. Upewnij się jednak, że będziesz spożywał masło nasączone konopiami indyjskimi tylko w odpowiedniej ilości. Spożywanie go w nadmiernych ilościach może negatywnie wpłynąć na stan Twojego zdrowia.

Moc twojego domowego masła z konopi zależy w dużej mierze od mocy surowych konopi, okresu, w którym je podgrzewasz i temperatury, w której je gotujesz.

Na początku, aby zmierzyć siłę działania cannabutter, możesz spożyć 1/2-1/4 łyżeczki cannabutter z chlebem, przekąskami, lub hamburgerem! Zobacz jak się czujesz po godzinie lub dwóch. Zapamiętaj tę dawkę jako punkt odniesienia dla twoich przyszłych "przedsięwzięć"!

Korzyści i skutki uboczne Cannabutter

Różne badania medyczne potwierdziły również, że istnieje wiele korzyści z Marihuany. Pomaga ona w walce z różnymi chorobami i schorzeniami, między innymi z chronicznym bólem, lękami i epilepsją. Cannabutter staje się bardziej realną opcją do spożycia, ponieważ jest wolne od dymu i dobrze komponuje się z wieloma produktami spożywczymi.

Top 10 korzyści płynących z masła kannabinoidowego:

 1. Zmniejsz lęk i ból
 2. Łagodzi objawy raka
 3. Leczenie różnych chorób skóry
 4. Bezproblemowe trawienie
 5. Regulacja PMS i menopauzy
 6. Łagodzi stany zapalne
 7. Zmniejsz nudności
 8. Zwalcza bezsenność / dobry na sen
 9. Spowalnia chorobę Alzheimera
 10. Wzmocnić funkcjonowanie płuc

Należy pamiętać, że w tym samym czasie, spożywanie Marihuany bez konsultacji z lekarzem może spowodować pewne poważne konsekwencje zdrowotne. Ma ona również efekty uboczne i komplikacje.

Efekty uboczne Cannabutter:

 1. Biegunka
 2. Obniżenie ciśnienia krwi, uczucie niepokoju, zawroty głowy i omdlenia
 3. Halucynacje

Jak widzieliście, gotowanie cannabutter w domu nie wydaje się wcale trudne! Jedyną rzeczą jest to, że musisz zadbać o konkretne szczegóły, takie jak temperatura gotowania, ilość marihuany i czas gotowania na wolnym ogniu.Easy Cannabutter Recipes: 5 wspaniałych sposobów na wykorzystanie masła z dodatkiem konopi indyjskich

Więc teraz masz już zrobione masło z konopi - nadszedł czas, aby zrobić kilka pysznych przysmaków. Poniżej zamieściliśmy 5 wspaniałych potraw, które możesz przygotować przy użyciu masła z konopi. Sprawdź to.

Makaron z konopiami

Jeśli uwielbiasz makaron i marihuanę - makaron z masłem z konopi będzie idealnym daniem do spróbowania. Smakuje wyśmienicie. Poza tym, jest łatwy do zrobienia. Będziesz potrzebował tych samych składników co do zwykłego makaronu + łyżka stołowa masła z konopi. Jedyna różnica między procesem robienia zwykłego makaronu a makaronu z konopi jest taka, że zamiast zwykłego masła użyjesz masła z konopi.

Cannabutter Coffee

Jeśli Twój poranek zaczyna się od kawy - dlaczego nie dodać do niej odrobiny masła z konopi, aby wzmocnić jej smak i moc? Kawa z dodatkiem marihuany doda ci energii na cały dzień. Poczujesz się skupiony i skoncentrowany na swojej pracy. Poza tym, jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, to dodać do kawy odrobinę masła kannabinoidowego! Wypróbuj to!

Ciasto z marihuaną

Każdy z nas uwielbia ciasto. Czyż nie? Ale co powiesz na ciasto z marihuaną? Ciasto jest gęste, kremowe i ma klasyczny smak śmietany. Ale, tylko odrobina masła z konopi może dodać mu pikanterii! Oczywiście, ten placek będzie nieco inny niż ten twojej babci, ale z pewnością warto spróbować!

Cannabis Nachos

Cannabis Nachos może być kolejną pozycją wartą wypróbowania. Możesz zrobić boczne danie z konopi nachos podczas Święta Dziękczynienia, na Boże Narodzenie lub w zwykłe dni. Smakuje chrupiąco i pysznie. Jest to tanie stoner food, które możesz zrobić wszędzie, zawsze i łatwo.

Cannabutter Popcorn

Popcorn jest jedną z najlepszych przekąsek. Możesz wzmocnić jego smak dodając do niego masło kannabinoidowe, aby uzyskać Cannabis Popcorn. Ten przepis pozwoli ci uzyskać przyjemny, podobny do konopi smak w ziarnach i da ci to miłe, łatwe do upieczenia uczucie dobrej ganji. Będzie kruchy, chrupiący, maślany i słony- wszystko w tym samym czasie!

Więc na co teraz czekasz? Chwyć swój fartuch i przekształć się w Masterchefa, aby zrobić wszystkie te pyszne dania z masłem kannabinoidowym ASAP!

Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 11 Średnia: 4.1]

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu są doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin, mający szeroki wachlarz wiedzy na temat marihuany, jej wad i zalet oraz działania tego zioła. Zapraszamy do przyjemnej i edukującej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Olej konopny pomaga w walce z nowotworem!
Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci
Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

Świeże newsy branżowe

W obliczu epidemii koronawirusa amerykańscy artyści Kevin Smith i Jason Mewes...
Prawo dotyczące marihuany i prawnicy według stanu
Top 5 CBD Receptury Dla Poprawy Twojego Snu & Ulgi Stresu
© Copyright slub.waw. All Rights Reserved.