Z ostatniej chwili

Stany o nastawieniu republikańskim mogą stracić stanowisko w sprawie pełnej legalizacji marihuany, ponieważ wyborcy z Arizony i Południowej Dakoty pow

Mieszkańcy czterech kolejnych stanów mogą usłyszeć radosną nowinę, która uderzy ich w uszy, gdy wyniki wyborów znajdą się na wokandzie. Te stany mogą zdecydować się na legalizację rekreacyjnej marihuany poprzez procedury głosowania.

Wyborcy w zdominowanych przez Demokratów stanach Montana i New Jersey oraz zdominowanych przez Republikanów stanach Arizona i Dakota Południowa będą głosować rozważając propozycje dotyczące rekreacyjnej marihuany.


Mississippi, kolejny czerwony stan, przegląda manifesty marihuanowe wydane przez obie partie polityczne. Tylko dwa stany z jedenastu zalegalizowały używanie marihuany przez dorosłych i wprowadziły niezbędne zmiany poprzez inicjatywę wyborczą.

Sondaże sugerują, że Arizona, Montana i New Jersey popierają inicjatywy wyborcze.

Dyrektor wykonawczy Marijuana Policy Project, Steven Hawkins, uważa, że jest to świeży powiew akceptacji w całym kraju dla kontrowersyjnego zioła. Grupa skupia się na wielu inicjatywach wyborczych.

Wysiłki na rzecz legalizacji marihuany poprzez inicjatywę wyborczą nie były usłane różami i słońcem, ale pandemia doprowadziła do zebrania wystarczającej ilości podpisów poparcia dla głosowania. "Nie mogliśmy zebrać podpisów, w przeciwnym razie bylibyśmy świadkami w sześciu stanach," powiedział Hawkins.

"Środki wyborcze są jednym z procesów pierwszego stopnia w legalizacji marihuany," powiedział John Hudak, zastępca dyrektora w Brookings Institution, który jest orędownikiem federalnej polityki marihuany.

W przypadku, gdy wyborcy zatwierdzą propozycję 3 listopada, Hudak powiedział, że ustawodawstwo stanowe będzie musiało zorganizować strukturę regulacyjną we wszystkich zatwierdzonych stanach.

SPIS TREŚCI

  • Legalizacja marihuany w Arizonie
  • Południowa Dakota może wykonać gigantyczny skok przez ludzkość.

Legalizacja marihuany w Arizonie

Propozycja Arizony zezwala dorosłym w wieku 21 lat i starszym na posiadanie, administrowanie i przesuwanie jednej uncji zioła, a także nakazuje stworzenie systemu regulacyjnego dla uprawy wszelkich odmian marihuany i ich sprzedaży.

Ostatnia propozycja z 2016 roku nie mogła przejść na bardziej zieloną stronę i przegrała zaledwie trzema punktami. Ale tym razem wokół, sondaże konsekwentnie wydają się mieć poparcie większości. Ostatnie badanie opinii publicznej ma 56% poparcia dla propozycji i 36% przeciwko niej wśród zarejestrowanych wyborców, wyd. Monmouth University Polluniwersytet przeprowadzający sondaż.

Od teraz, Arizona jest jedynym stanem, aby rozważyć najmniejsze posiadanie chwastów jako przestępstwo, przestępstwo bardziej surowe niż wykroczenie, chociaż stan zalegalizował medycznego użytku przez ponad dekadę teraz.

Gov. Doug Ducey, partia tradycyjnej maskotki słonia, prosi wyborców o głosowanie na "nie" i sprzeciwia się pomysłowi środka wyborczego.

Ducey obawia się hurtowej ekspansji, którą przyniesie legalizacja. Co więcej, "obecna legalizacja medyczna służyła ludziom w kwestiach zdrowotnych", dodaje w swojej za i przeciw argumentowi z karty wyborczej.

Julie Gunnigle, twarz partii demokratycznej, uważa, że jeśli Arizona głosuje za legalizacją, będzie to miało ogromny efekt kaskadowy w innych częściach kraju.

"Taki jest anty-wzorzec, który Arizona ustawia w odniesieniu do rekreacyjnej marihuany, że jeśli ona może to zrobić, to reszta kraju powinna być przygotowana" - dodała.

Południowa Dakota może dokonać gigantycznego skoku przez ludzkość

Południowa Dakota mogłaby wykonać gigantyczny skok w porównaniu z innymi stanami. Inne stany przyjęły wieloletnie ścieżki, gdzie początkowo zdekryminalizowały, zatwierdziły medyczne zastosowanie, a następnie przeszły do pełnej legalizacji. Wiele stanów podąża tym samym algorytmem od lat.

Ale Dakota Południowa jest przygotowana do legalizacji zarówno medycznego, jak i dorosłego użytku w jednej szybkiej akcji - przepychając dwa pytania wyborcze za jednym zamachem. Republikański stan może być pierwszym stanem, który zaaprobuje oba warianty marihuany za jednym zamachem.

Posiadacze marihuany muszą przechodzić przez surowe kary za posiadanie niewielkich ilości zioła.

Zgodnie z republikańskim stanowiskiem w sprawie pełnej legalizacji marihuany, Gov, Kristi Noem, sprzeciwia się obu działaniom wyborczym i wezwała wyborców, aby nie głosowali na nie.

W swojej anty-marihuanowej reklamie powiedziała: "Nigdy nie widziałam nikogo, kto byłby mądrzejszy dzięki paleniu trawki. Nie ma dowodów na to, że poprawia to nasze społeczności i ma zły wpływ na dzieci."

Hudak, w odpowiedzi na republikańską ripostę, uważa, że "byłby to dość znaczący krok w kierunku zrozumienia, jak bardzo postępowi ludzie są gotowi być, w mało prawdopodobnych stanach, wokół tej kwestii, jeśli wyborcy zagłosują za."


Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu są doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin, mający szeroki wachlarz wiedzy na temat marihuany, jej wad i zalet oraz działania tego zioła. Zapraszamy do przyjemnej i edukującej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Olej konopny pomaga w walce z nowotworem!
Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci
Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

Świeże newsy branżowe

W obliczu epidemii koronawirusa amerykańscy artyści Kevin Smith i Jason Mewes...
Prawo dotyczące marihuany i prawnicy według stanu
Top 5 CBD Receptury Dla Poprawy Twojego Snu & Ulgi Stresu
© Copyright slub.waw. All Rights Reserved.