Z ostatniej chwili

Czy Teksas, Floryda i Ohio przypadkowo zdekryminalizowały marihuanę?

Po tym jak trzy stany - Floryda, Teksas i Ohio - zdekryminalizowały posiadanie marihuany, laboratoria kryminalistyczne mają problem z podejrzeniem osób posiadających marihuanę.

Pośpiech w zwiększaniu produkcji konopi przemysłowych w Ameryce, nieświadomie utrudnił organom ścigania ściganie osób za posiadanie marihuany.

SPIS TREŚCI

  • Farm Bill 101:
  • Brak nakazu przeszukania w przypadku wąchania marihuany
  • Jak państwa sobie z tym radzą?

Farm Bill 101:

Wszystko zaczęło się od 2018 Farm Bill, który zaproponował ustawodawstwo, aby usunąć konopie z listy I substancji kontrolowanych i uczynić je powszechnym towarem rolnym. Po tym co najmniej 47 stanów stało się częścią uchwalania ustawodawstwo dotyczące konopi, przy prawnym limicie 0,3% THC w konopiach. I co najmniej 11 stanów i Waszyngton, D.C. zalegalizowało rekreacyjną marihuanę dla dorosłych.

Nadchodzące lato,

  • republikański gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał ustawę legalizujące wytwarzanie produktów z konopi i CBD 10 czerwca.
  • Republikański gubernator Ron DeSantis podpisał Florida Hemp Program Act 25 czerwca.
  • I wreszcie, republikański gubernator Mike DeWine podpisał Ustawę z Ohio legalizującą konopie i produkty pochodne konopi, takie jak CBD, 30 lipca.

Brak autoryzowanych nakazów przeszukania po wąchaniu marihuany

Urzędnicy wezwali do zaprzestania ścigania spraw dotyczących marihuany o niskim poziomie. Ze względu na brak skrupulatnego testu terenowego, który mówi, że zielona roślina pobrana z czyjegoś samochodu to marihuana lub konopie. Prokurator stanowy Florydy ogłosił ostatnio, że nie będzie ścigał niektórych przestępstw związanych z marihuaną, dopóki nie zostanie opracowany wiarygodny test terenowy. Stwierdził również, że nie będzie autoryzowanych nakazów przeszukania w przypadkach, gdy funkcjonariusze lub psy policyjne wyczują zapach marihuany, ponieważ mogą to być konopie.

"To naprawdę mnie zaskoczyło," - powiedział Williams.

NBC News podała historię z Teksasu, gdzie Donte Chazz Williams został zatrzymany przez zastępcę szeryfa z Fort Bend County. Funkcjonariusz wyczuł zapach trawki, a William został osadzony w więzieniu za posiadanie marihuany.

Po negocjacjach z jego prawnikiem w sprawie jego zapisania się do programu edukacji narkotykowej, sprawa została umorzona. Prokuratorzy powiedzieli, że nie mogli już udowodnić, że trawka była rzeczywiście trawką. "To jest szalone," powiedział Williams. "Właściwie to rozwaliło mi umysł".

Jak państwa radzą sobie z tym problemem?

Konopie, według definicji prawnej, to konopie indyjskie o zawartości mniejszej niż 0,3% THC. Zarówno marihuana jak i konopie są stosunkowo takie same. Nie ma precyzyjnego sprzętu, który mógłby podejrzewać prawdziwą różnicę pomiędzy obecnością konopi lub marihuany. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, laboratoria kryminalistyczne w całym kraju nagle odkryły, że nie są w stanie udowodnić posiadania obecnie legalnych konopi i nadal nielegalnej marihuany. Według organów ścigania, setki, a nawet tysiące spraw zostało umorzonych.

The Texas Tribune doniosła w lipcu, że setki spraw dotyczących teksańskiej marihuany zostało umorzonych. Departament Teksasu został poinformowany, że osoby przyłapane na posiadaniu mniej niż 4 uncji marihuany mogą otrzymać mandat za wykroczenie, zamiast aresztowania.

7 sierpnia w Columbus, Ohio, lokalna filia CBS 10TV WBNS ujawniła, że prokurator miejski umorzył wszystkie toczące się sprawy o wykroczenia związane z marihuaną. W Ohio, posiadanie około 3,5 uncji marihuany jest wykroczeniem, za które grozi maksymalna grzywna w wysokości 150 dolarów, a więcej niż 3,5 uncji może prowadzić do 30 dni aresztu i grzywny w wysokości 250 dolarów.

Prokurator stanowy Miami-Dade zrobił to samo 10 sierpnia na Florydzie, wg. Miami CBS stacji CBS4. Prokuratorzy z Florydy przyjęli mieszaną strategię, oddalając wszystkie zarzuty dotyczące marihuany i stawiając nowe zarzuty po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych.

Drugi co do wielkości prokurator okręgowy w Georgii odrzucił w tym tygodniu ponad 100 spraw dotyczących marihuany po osiągnięciu podobnych wniosków w każdym przypadku.

Teksas, Ohio i Floryda próbują przeanalizować sytuację i zrewidować decyzję o zmianie polityki dotyczącej trawki. Natomiast organy ścigania starają się zaangażować kosztowny sprzęt testujący, który z pewnością wychwyci różnicę między posiadaniem konopi a marihuany. Wdrażają również nowe praktyki szkoleniowe dotyczące metod testowania.


Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu są doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin, mający szeroki wachlarz wiedzy na temat marihuany, jej wad i zalet oraz działania tego zioła. Zapraszamy do przyjemnej i edukującej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Olej konopny pomaga w walce z nowotworem!
Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci
Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

Świeże newsy branżowe

Różnica w efektach pomiędzy marihuaną a związkami CBD
Bonanza! Meghan Markle i książę Harry zaoferowali 3,9 miliona dolarów jako...
Zastanawiasz się, gdzie rośnie marihuana CBD? Oto kluczowe kroki, które...
© Copyright slub.waw. All Rights Reserved.