Z ostatniej chwili

Jaki jest koszt zakupu marihuany i jakie są czynniki wpływające na jej cenę?

Wnioski: Marihuana jest jedną z najczęściej używanych substancji w Stanach Zjednoczonych. Według danych rządu federalnego, ponad 22 miliony Amerykanów używa marihuany każdego miesiąca. Wiedza na temat kosztów marihuany staje się więc ekscytująca, a także istotna. Na pewno musisz być świadomy ceny, jaką zapłacisz w sklepie z marihuaną następnym razem. Dzisiaj przyjrzymy się czynnikom, począwszy od legalizacji, poprzez opodatkowanie i jakość, aż po czarny rynek, jak każdy z nich przyczynia się do opłacalności zakupu marihuany.

Zrozumienie ceny marihuany jest niezwykle istotne, biorąc pod uwagę, jak bardzo stała się ona popularna. Marihuana jest jedną z najczęściej używanych substancji w Stanach Zjednoczonych. Według szacunków rządu federalnego, ponad 22 miliony Amerykanów używa marihuany każdego miesiąca.

Legalizacja marihuany jest coraz powszechniejsza w wielu stanach USA. Sprawdzimy jak zmienia się cena marihuany w różnych stanach USA.

Rozważymy również wpływ legalizacji, jak również inne czynniki, które wpływają na cenę i możliwość zakupu marihuany przez użytkowników.

Czynniki, które wpływają na cenę marihuany

Legalizacja

Legalizacja jest jednym z najbardziej znaczących czynników wpływających i determinujących koszt zakupu marihuany. Na przykład, jeśli mieszkasz w Kolorado, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem taniej i przystępnej marihuany. Możesz łatwo kupić osiem pączków za jedyne 23$+, wliczając w to podatek. Cóż, ceny się różnią, ale powodem tak niewiarygodnej stawki jest to, że marihuana jest legalna w Kolorado. A także konkurencja między dyspensariami tworzy korzystne ceny dla rosnącej liczby konsumentów. Jednak niektóre dyspensaria sprzedają nawet 50-60 dolarów za jedną ósemkę, zwłaszcza w miejscach, gdzie konkurencja jest mniejsza.

Ale zakładając, że mieszkasz w miejscu, gdzie konsumpcja marihuany jest nielegalna, nigdy nie znajdziesz marihuany po tak niskich cenach. Cena marihuany sprzedawanej na ulicach w miejscach, gdzie konsumpcja jest nielegalna, jest zazwyczaj wysoka, ponieważ sprzedawcy uwzględniają w swoich produktach ryzyko złapania przez władze.

Jakość produktu

Jakość marihuany jest kolejnym czynnikiem, który wpływa na cenę, jaką za nią zapłacisz. Koszt marihuany medycznej / koszt marihuany, która wspomaga leczenie dolegliwości, są zazwyczaj po wysokiej stronie, ponieważ zawsze zawierają najlepszą jakość. Natomiast niektóre marihuany rekreacyjne, zwłaszcza te sprzedawane na ulicy, gdzie są nielegalne, nie są zazwyczaj najlepszej jakości.

Poza tym, mamy różne klasy i szczepy marihuany. Im wyższa lub niższa zawartość CBD lub THC oraz przyjemny aromat, tym wyższą lub niższą cenę zapłacisz.

Wysokiej jakości marihuana może kosztować nawet 80$+ za gram, a zapłacisz więcej, jeśli jesteś snobistyczny na swoje rzeczy.

Z drugiej strony, możesz również znaleźć marihuanę niskiej jakości po niskich cenach. Niektórzy sprzedawcy mają szczepy, które kosztują 5 dolarów za gram, w tym zniżki dla osób kupujących na wagę.

Opodatkowanie

Podobnie jak w przypadku alkoholu i trunków, podatki mogą automatycznie podnieść stosunkowo niskie ceny do wyższych.

Każdy ze stanów w USA prowadzi różne rynki i różne poziomy opodatkowania na akcje puli. Tak więc, w zależności od tego, gdzie mieszkasz, koszt zakupu marihuany może wahać się wraz ze stawkami podatkowymi, które władze nakładają na nią.

Załóżmy, że kupujesz w Waszyngtonie, gdzie obowiązuje 37% podatek od sprzedaży detalicznej, w końcu zapłacisz za taką kwotę w całkowitym koszcie zakupu. Niektórzy właściciele sklepów uwzględniają koszt podatku w cenie sprzedaży, aby złagodzić efekt przy kasie.

W Kolorado, podatek od sprzedaży i podatek detaliczny dla medycznej marihuany wynosi 2,9% i 10% dla specjalnego podatku od sprzedaży detalicznej marihuany. W Oregonie obowiązuje 25% podatek od sprzedaży, a wszystkie te czynniki wpływają na cenę, jaką zapłacisz za marihuanę.

Czarny rynek

Operatorzy na czarnym rynku również mogą wpływać na cenę marihuany, zwłaszcza w celach rekreacyjnych w miejscach, gdzie jest ona legalna.

Początkowo, to właśnie przez czarny rynek większość konsumentów kupuje marihuanę przed legalizacją. Dlatego też operatorzy mogą łatwo obniżyć ceny legalnej marihuany, sprzedając ją po znacznie niższych stawkach, aby utrzymać swoich tradycyjnych klientów lub przyciągnąć kolejnych.

Popyt i podaż w zależności od lokalizacji

Wskaźnik konsumpcji i podaży marihuany oraz lokalizacja, w której mieszkasz lub kupujesz towar, również wpływają na ogólną cenę.

Miejsca takie jak centrum San Francisco, Seattle, Portland czy Los Angeles są drogimi lokalizacjami, gdzie popyt i podaż są wysokie. Jeśli kupujesz w którymś z tych miejsc, najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić więcej. Jednak nadal można znaleźć kilka sklepów chętnych do sprzedaży z rabatem ze względu na wysoki wskaźnik podaży.

Ponadto, jeśli obszar, w którym jesteś jest obciążony wielu sklepów, ceny będą miały wpływ, jak również. Ale jeśli przed sklepem z marihuaną w twoim mieście jest kolejka, bądź gotowy zapłacić więcej, bo na pewno podniosą cenę.

Koszt zakupu marihuany

Średnio, cena marihuany różni się w zależności od stanu i miasta w USA. Na ulicach Ameryki, wartość marihuany jest mierzona głównie przez jej status prawny.

Na przykład, w stanie Indiana, średni koszt jednej uncji legalnej marihuany wynosi 285 dolarów. To samo dotyczy stanu Nevada. Porównywalnie, Zachodnie Wybrzeże i Południowy Wschód mają niższe ceny, w porównaniu do Wschodniego Wybrzeża i Środkowej Północy.

Oregon ma najniższą cenę uliczną (30% poniżej średniej krajowej) w USA. Myjnia ma 27% poniżej średniej krajowej ($345 za uncję). Koszt medycznej marihuany/koszt marihuany w Kolorado (Denver $233 za uncję) i Kalifornii (Los Angeles $284 za uncję) jest około 23% poniżej średniej ceny.

Stany, które mają najwyższy koszt zakupu marihuany (czyli cena jest wyższa niż średnia krajowa) to Dakota Południowa - 22% więcej i Dakota Północna - 26% więcej. Vermont również ma stosunkowo wysoką wartość uliczną, która jest wyższa o 17%.

Inne główne miasta w USA, gdzie koszt marihuany różni się w zależności od uncji, to;

  • Miami - 250 dolarów,
  • San Francisco - 272 dolary,
  • Nowy Jork - 344 dolary,
  • Seattle - 212 dolarów, oraz
  • Chicago - 300 dolarów.

Cena za rozmiar trawki

Marihuana jest sprzedawana różnie w zależności od wielkości kompozycji.

Gram

Gram marihuany reprezentuje najmniejszą ilość/ilość, jaką możesz kupić. W USA, średni koszt jednego grama marihuany to około 15 do 20 dolarów. Koszt uliczny może wahać się od 40 do 70 dolarów, a nawet więcej, w zależności od jakości za 3,5 grama trawki.

Ćwiartka

Ćwiartka marihuany odnosi się do 7 gramów marihuany, a przybliżona cena uliczna wynosi $80 - $120.

Uncja

Jedna uncja marihuany równa się 28 gramom marihuany, a cena uliczna waha się od 250 do 350 dolarów.

Jeśli kupujesz połowę z tego (14 gramów), otrzymasz zniżkę luzem, ponieważ cena waha się od 140 do 180 dolarów. Zniżka ta dotyczy również pełnej uncji.

Myśl końcowa

Koszt marihuany różni się w zależności od miejsca w USA. Im lepiej zrozumiesz czynniki, które wpływają na jej cenę, tym lepiej będziesz mógł kupić marihuanę po właściwej cenie. Pamiętaj, że bez względu na koszt lub cenę marihuany, musisz używać jej zgodnie z prawem i zgodnie z wydaną receptą. Zrób to, a będziesz zadowolony ze swoich rzeczy.

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu są doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin, mający szeroki wachlarz wiedzy na temat marihuany, jej wad i zalet oraz działania tego zioła. Zapraszamy do przyjemnej i edukującej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Olej konopny pomaga w walce z nowotworem!
Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci
Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

Świeże newsy branżowe

Różnica w efektach pomiędzy marihuaną a związkami CBD
Bonanza! Meghan Markle i książę Harry zaoferowali 3,9 miliona dolarów jako...
Zastanawiasz się, gdzie rośnie marihuana CBD? Oto kluczowe kroki, które...
© Copyright slub.waw. All Rights Reserved.