Z ostatniej chwili

Konopie chronią przed osteoporozą!

Okazuje się, że konopie posiadają kolejną, fantastyczną właściwość zdrowotną – potrafią zregenerować kości i chronić je przed osteoporozą oraz wszelkiego rodzaju osłabieniem.

Jak to możliwe i jakimi warunkami jest obwarowane? Badania dotyczące konopi i ich wpływu na zdrowe ludzkie są nieustannie kontynuowane. Naukowcy dowiadują się coraz więcej rozmaitych rzeczy na jej temat – a większość informacji jest naprawdę rewolucyjna i zmienia nasze postrzeganie tej rośliny. Choć przez tysiące lat konopie były symbolem magii i medycyny, od kilkudziesięciu lat uważano je za bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Jednakże szkodliwości tej nie potwierdzają testy – a wprost przeciwnie, wykazują, iż konopie naprawdę pomagają w leczeniu wielu chorób! Ostatnie badania pokazały, że konopie i zawarte w nich kannabinoidy pozwalają kościom regenerować się i zapobiegają ich osłabieniu. A zatem chronią przed osteoporozą. Jak jednak wykazano, dzieje się to jedynie w przypadku starszych – u osób młodych może wręcz dojść do zmniejszenia ich wytrzymałości. Badania zostały przeprowadzone na myszach, zatem nie wiadomo jeszcze, co dzieje się w przypadku ludzi. Konieczne jest przeprowadzenie badań w tym kierunku. Jednakże skoro odkryto, że konopie mogą wyłączać pewne cząsteczki odpowiedzialne za wystąpienie osteoporozy (a receptor CB1 odpowiedzialny jest za regenerację kości), to przyszłość tej choroby zapowiada się bardzo ciekawie – być może uda się ją zahamować, skutecznie leczyć i ocalić w ten sposób wielu ludzi.

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu są doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin, mający szeroki wachlarz wiedzy na temat marihuany, jej wad i zalet oraz działania tego zioła. Zapraszamy do przyjemnej i edukującej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Olej konopny pomaga w walce z nowotworem!
Olej konopny dla osób starszych oraz dzieci
Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

Świeże newsy branżowe

Olej ratujący życie
Olej z konopi pomocny w walce z rakiem
Co wiedzieć o marihuanie?
© Copyright slub.waw. All Rights Reserved.